Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
AQUA FILTER 1500
6,490ден
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
MBS PELET 10
MBS PELET 10

MBS PELET 10

MBS Smederevo
Продукт код: MBS 10KW
Достапност: На Лагер
40,499ден
Без ДДВ: 38,570ден
 

ПЕЧКА НА ПЕЛЕТИ ДУВАЛКА - MBS PELET 10

  • Моќност: 10KW

  • Димензии(В/Ш/Д): 980 x 570 x 500mm

  • Влезна моќност на електричен дел: 0,5 KW

  • Капацитет на греење: 50 – 66m2

  • Тежина: 114,5 kg

  • Пречник на димовод: Ø80mm

  • Степен на искористеност: 88%

  • Боја: Бордо, крем, црна

Дизајн JLesev, Џиви © 2012