Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
MBS MINI GLASS
6,600ден
GORENJE RK6191AW

GORENJE RK6191AW

Gorenje
Продукт код: RK6191AW
Достапност: По нарачка
19,290ден
Без ДДВ: 16,347ден
 

Самостоен комбиниран фрижидер

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Метална рачка на врата

Боја: Бела

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: ST, N, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 326 / 326 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 229 / 229 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 97 / 97 l

Капацитет на замрзнување: 4,5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 30 h

Механичко управување

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

Сад за јајца/лед: 1 x 7

SimpleSlide полици на вратата подесиви по висина: 2

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Сад за шишиња со држач

XXL SpaceBox фиока

3 фиоки за замрзната храна

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,81 kWh

Бучност: 40 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 73 kg

Бруто тежина на апаратот: 75,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

 

Дизајн JLesev, Џиви © 2012