Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
MBS MINI GLASS
6,600ден
GORENJE BM171A4XG

GORENJE BM171A4XG

Gorenje
Продукт код: BM171A4XG
Достапност: Нема Лагер
13,450ден
Без ДДВ: 11,398ден
 

Вградна микробранова печка

Боја: Црна

Рерна од не'рѓосувачки челик

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Стакло

Начин на отварање на вратата: Копче

Отвoрање на врата: Лево

Ултра ладна врата (UCD)

Волумен: 17 l

Нивоа на моќност на микробрановата печка: 6

Максимална моќност на микробрановата: 700 W

Број на инфра греачи: 1

Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Начин на управување: Копче

Начини на загревање:

СкараМикробранова печка

Број на програми со грил: 4

Комбинирано греење: Микробранови + грил

Сигурносен прекинувач

Осветлување

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 24,5 cm

Декоративна рамка

Ротирачка решетка за скара

Начин на загревање: Кварцно

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 38,8 × 32 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 65 × 44,6 × 40,5 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56,7 × 38-38 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 14,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 16,5 kg

Приклучна моќ: 1.050 W

Осигурувач: 6 A

 

Дизајн JLesev, Џиви © 2012