Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
MBS MINI GLASS
6,600ден
GORENJE NRK6191CX

GORENJE NRK6191CX

Gorenje
Продукт код: NRK6191CX
Достапност: На Лагер
21,990ден
Без ДДВ: 18,636ден
 

Самостоен комбиниран фрижидер

Енергетска класа: A+

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Врата: Инокс

Боја: Металик сива

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: ST, N, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 325 / 307 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 230 / 222 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 95 / 85 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 21 h

Електронско управување позади вратата

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

IonAir со Multiflow 360° функција

NoFrost Plus

Функција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Штедлива програма (EcoMode)

Сад за јајца/лед: 1 x 7

SimpleSlide полици на вратата подесиви по висина: 2

ЛЕД осветлување на кровот

4 стаклени полици

Држач за шишиња

Сад за шишиња со држач

XXL SpaceBox фиока

3 фиоки за замрзната храна

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,82 kWh

Бучност: 42 dB(A)

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 64 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 75 cm

Нето тежина на апаратот: 68 kg

Бруто тежина на апаратот: 70,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Осигурувач: 10 A

 

Дизајн JLesev, Џиви © 2012