Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
MBS MINI GLASS
6,600ден
GORENJE D724BL

GORENJE D724BL

Gorenje
Продукт код: D724BL
Достапност: На Лагер
18,990ден
Без ДДВ: 16,093ден
 

Машина за сушење на алишта - кондензациска

Енергетска класа: B

Боја: Бела

Капацитет на сушење: 7 кг

Електричен

Волумен на барабанот: 117 l

Врата: 35 cm

Агол на отвoрање на вратата: 180 °

Реверзибилно движење на барабанот

Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)

Персонализирани подесувања на сите програми

15 програми

Програми: Памук, Синтетика, Микс синтетика, XL програма (за големи парчиња)

Пониска температура на сушење

Систем против туткање

Систем за филтрирање (FiltrationSupreme)

LED покажувач на фаза на сушење

Сигнал за полн сад за кондензатот

Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење

Сензор на влажност

Сервисна дијагностика

Автоматско исклучување во случај на прегревање

Автоматско исклучување при отворена врата

Барабан од не'рѓосувачки челик

Бучност: 65 dB(A)re1pW

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 504 kWh

Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91,5 × 68,5 cm

Нето тежина на апаратот: 40 kg

Бруто тежина на апаратот: 42 kg

Приклучна моќ: 2.500 W

Осигурувач: 16 A

 

Дизајн JLesev, Џиви © 2012