Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
AQUA FILTER 1500
6,490ден
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
THERMOFLUX INTERIO 22
THERMOFLUX INTERIO 22 THERMOFLUX INTERIO 22

THERMOFLUX INTERIO 22

ThermoFLUX-Jajce
Продукт код: INTERIO 22
Достапност: По нарачка
88,001ден
Без ДДВ: 83,810ден
 

ТОПЛОВОДЕН КОТЕЛ НА ПЕЛЕТИ

 • Максимална моќност: 22 kW
 • Минимална моќност: 7 kW 
 • Потрочувачка на ел. енергија ном/мах: 90/410 W
 • Максимален работен притисок: 2.5 bar
 • Вода во котелот: 40 l
 • Тежина на котелот: 240 kg
 • Потрочувачка на пелети мин/мах: 1.3/4,8 kg/h
 • Капацитет на резервоарот за пелети: 50 kg
 • Ниво на бучавост: 50 dB
 • Димензии на котелот (Ш*Д*В): 675*710*1305 mm
 • Дијаметар на приклучок за оџак: ф80 mm
 • Можност за безжично подесување на работата на котелот 
Дизајн JLesev, Џиви © 2012