Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
AQUA FILTER 1500
6,490ден
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
GORENJE D854BJ

GORENJE D854BJ

Gorenje
Продукт код: D854BJ
Достапност: На Лагер
20,990ден
Без ДДВ: 17,788ден
 

СУШАРА GORENJE D854BJ

 • Енергетска класа: B
 • Боја: Бела
 • Капацитет на сушење: 1-8 kg
 • Волумен на барабанот: 120 l
 • Осветлен барабан
 • Врата: 35 cm
 • Агол на отвoрање на вратата: 180 °
 • Реверзибилно движење на барабанот
 • Можност за директен одвод на кондензатот (AutoDrain)
 • Персонализирани подесувања на сите програми
 • Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј
 • 15 програми
 • Одбирање на временското траење на сушењето (30, 60, 90 min): Во чекори
 • ниска температура на сушење
 • Систем против туткање
 • Одложен старт
 • Звучен сигнал
 • Систем за филтрирање (FiltrationSupreme)
 • Покажувач на процесот на перење
 • Сигнал за полн сад за кондензатот
 • Прикажување на преостанато време на сушење
 • Вакумски ногарки за поставување на сушарата над машината за перење
 • Сензор на влажност
 • Заклучување - заштита за деца (CDP)
 • Барабан од не'рѓосувачки челик
 • Бучност: 65 dB(A)re1pW
 • Потрошувачка на енергија kWh/год.: 559 kWh
 • Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 60 cm
 • Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 91,5 × 68,5 cm
 • Нето тежина на апаратот: 40 kg
 • Бруто тежина на апаратот: 42 kg
 • Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,5 W
 • Приклучна моќ: 2.500 W
 • Осигурувач: 16 A
 • Код: 476170
 • EAN Код: 3838942017469

 

 

Дизајн JLesev, Џиви © 2012