Најнови Статии
Голем избор на печки и камини од брендот Fabbygo .. Повеќе
Летни промотивни цени на печки и котли од брендовите "Alfa Plam" и "Prity" Искористете ја можноста да купите по намалени цени до 31.08.2017 само во Џиви Гевгелија. Издвојуваме: .. Повеќе
Соларните системи овозможуваат квалитетно и сигурно искористување на еден од најголемите и бесплатни извори на енергија – Сонцето. Се користат како за загревање на санитарна топла вода так.. Повеќе
Сите Статии
Топ производи
Најпродавани
HAMA L
1,799ден
GORENJE SB800W
4,690ден
BRAUN SI 2010 MJ
1,599ден
BLACK&DECKER GL250
2,199ден
MBS MINI GLASS
6,600ден
INVENTOR NEMESIS N2VI32 - 18WiFi/ N2VO32 - 18
INVENTOR NEMESIS N2VI32 - 18WiFi/ N2VO32 - 18 INVENTOR NEMESIS N2VI32 - 18WiFi/ N2VO32 - 18 INVENTOR NEMESIS N2VI32 - 18WiFi/ N2VO32 - 18 INVENTOR NEMESIS N2VI32 - 18WiFi/ N2VO32 - 18

INVENTOR NEMESIS N2VI32 - 18WiFi/ N2VO32 - 18

Inventor
Продукт код: N2VI32 - 18WiFi/ N2VO32 - 18
Достапност: На Лагер
40,990ден
Без ДДВ: 34,737ден
 
 • Енергетска класа: A+++
 • Плазма Јонизатор
 • R32 Нов еколошки фреон за намалени трошоци за одржување
 • Wi-Fi Ready
 • Капацитет на ладење:  5,30 kWh   (4299 - 22519 Btu/h)
 • Капацитет на греење:  5,57 kWh   (3821 - 23202 Btu/h)
 • Енергетска класа при ладење:  А ++
 • Енергетска класа при греење (топла зона):  A +++
 • Напон / фрекфенција / фаза (V / Hz / Ph) 220-240 / 50/1
 • Влезна струја при ладење (W): 1550  (380 - 2450)
 • Влезна струја при греење (W): 1428  (350 - 2600)
 • Годишна потр.на енергија при ладење: 244 kWh
 • Годишна потр.на енергија при греење(топла/средна зона):  1238 kWh
 • Внатрешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 996x225x301
 • Надворешна единица ШхДхВ Димензии (мм): 955x396x700
 • Нето тежина внатрешна единица (kg): 13,5
 • Нето тежина надворешна единица (kg): 45
 • Течна/гасна линија: 1/4” / 1/2”
 • Фреон:  R32 / 1000g
 • Проток на воздух: 850 / 750 / 610 / 520 m3/h
 • Бучност внатр./надв.единица: 49 / 56 d B
 • Опсег на ладење (на отворено) (° C) -15 ° C ~ 43 ° C
 • Опсег на греење (на отворено) (° C) -22 ° C ~ 24 ° C

 

Дизајн JLesev, Џиви © 2012