ARIA ARHB3VI32-24WF / ARHB3VO32-24

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 20 продукт(и)
Код на производот:5213008585133
52.990,00 ден

Модел: ARHB3VI32-18WF / ARHB3VO32-18

 

Карактеристики:

- Heating belt - вграден грејач на компресор и шасија

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

- Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

Triple Action Filter - троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- 8oC Heating - уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од замрзнување

- Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Sterilization HEPA Filter - ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот

- 4 Way Air Flow - можност за дување во 4 насоки

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 25.000 (8.800-28.800) Btu/h

Капацитет на ладење: 7.33 (2.58-8.44) kWatt

Капацитет на греење: 26.000 (5.200-32.200) Btu/h

Капацитет на греење: 7.62 (1.52-9.44) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 7.2 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.4

 - Годишна потрошувачка: 394 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 5.1 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

 - Годишна потрошувачка: 1785 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 4.3 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

 - Годишна потрошувачка: 1729 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 1.0 - 14.1 A

 - Греење: 1.4 - 14.4 A

Влезна струја:

 - Ладење: 2402 (230 - 3350) W

 - Греење: 2177 (230 - 3370) W

Проток на воздух (High/Medium/Low): 1020 / 830 / 640 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 26 / 30 / 40 / 46 dBA

 - Надворешна единица: 60 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 62 dBA

 - Надворешна: 66 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 3/8" / 5/8"

Кабел: 3x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  5x1.5 mm2

Осигурачи: 1x16 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 1080x226x335 mm

 - Надворешна единица: 845x363x702 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 12.9 kg

 - Надворешна: 50 kg

Фреон (kg): R32 / 1.6

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~50 C

 - Греење: -20~30 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: