ARIA ARHB3VI32-18WF / ARHB3VO32-18

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 20 продукт(и)
Код на производот:5213008585119
41.900,00 ден

Модел: ARHB3VI32-18WF / ARHB3VO32-18

 

Карактеристики:

- Heating belt - вграден грејач на компресор и шасија

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

- Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

Triple Action Filter - троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- 8oC Heating - уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од замрзнување

- Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Sterilization HEPA Filter - ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот

- 4 Way Air Flow - можност за дување во 4 насоки

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 18.000 (6.300-21.000) Btu/h

Капацитет на ладење: 5.28 (1.84-6.15) kWatt

Капацитет на греење: 19.000 (4.700-23.200) Btu/h

Капацитет на греење: 5.57 (1.37-6.80) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 5.3 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.4

 - Годишна потрошувачка: 290 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 3.9 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

 - Годишна потрошувачка: 1365 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 4.5 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

 - Годишна потрошувачка: 1235 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 0.7 - 10.3 A

 - Греење: 0.9 - 11.5 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1547 (120 - 2.380) W

 - Греење: 1500 (220 - 2.430) W

Проток на воздух (High/Medium/Low): 750 / 501 / 417 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 20 / 28 / 35 / 41 dBA

 - Надворешна единица: 57 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 58 dBA

 - Надворешна: 64 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 1/2"

Кабел: 3x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  5x1.5 mm2

Осигурачи: 3x16 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 965x215x319 mm

 - Надворешна единица: 800x333x554 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 10.8 kg

 - Надворешна: 37 kg

Фреон (kg): R32 / 1.25

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~50 C

 - Греење: -20~30 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: