LIFE PRO L4VI32 - 24WiFiR / L4VO32 - 24

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 10 продукт(и)
Код на производот:0791688785883
48.990,00 ден

Модел: L4VI32-24WiFiR / L4VO32-24

 

Карактеристики:

- Wi-Fi Ready - можност за контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- X-Blow Fan - со притискање на копче на далечинскиот се уклучува функцијата со која климатизерот сам се чисти од бактерии и габи со што овозможува чист и свеж воздух

- Plasma Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- 8oC Heating - уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од замрзнување

- Auto Restart

- Turbo Mode

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 22.000 (6.800-28.000) Btu/h

Капацитет на ладење: 6.45 (1.99-8.21) kWatt

Капацитет на греење: 22.000 (6.800-29.000) Btu/h

Капацитет на греење: 6.44 (1.99-8.5) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 6.4 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.3

 - Годишна потрошувачка: 356 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 6.3 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

 - Годишна потрошувачка: 2.205 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 6.4 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

 - Годишна потрошувачка: 1.757 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 2.5 - 13 A

 - Греење: 2.5 - 13.5 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1.950 (400 - 3.000) W

 - Греење: 1.735 (450 - 3.100) W

Проток на воздух (High/Medium/Low/Silence): 1.250 / 1.050 / 950 / 850 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 39 / 41 / 44 / 49 dBA

 - Надворешна единица: 58 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 63 dBA

 - Надворешна: 68 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 5/8"

Кабел: 3x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  4x1.5 mm2

Осигурачи: 3x16 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 1.078x246x325 mm

 - Надворешна единица: 955x396x700 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 16.5 kg

 - Надворешна: 52.5 kg

Фреон (kg): R32 / 1.7

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~43 C

 - Греење: -15~24 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: