INVENTOR V5MDI32 - 60WiFiR / U5MRT32 - 60

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 1 продукт(и)
Код на производот:0791688787337
156.490,00 ден
Инвертерски каналски клима уред

Модел: V5MDI32-60WiFiR / U5MRT32-60

 

Карактеристики:

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на надворешната единица за подобри перформанси и подолг работен век

- R32 ECO Refrigerant - Еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

- Wi-Fi Ready - можност за контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- Static Pressure Settings - со напредната технологија на новите каналски клима уреди, можете да го подесите статичкиот притисок според вашите потреби

- Built-in Drain Pump - вградена пумпа за кондензат

- Front Desk Control On/Off (optional) - можност за контрола на повеќе единици

- Fresh Air Intake - можност за внесување свеж воздух

- Chest & Upright Installation - можност за вертикална и хоризонтална монтажа

- Hotel Menu - хотелско мени за поекономично работење

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 52.000 (20.000-59.000) Btu/h

Капацитет на ладење: 15.4 (5.86-17.29) kWatt

Капацитет на греење: 62.000 (16.000-70.000) Btu/h

Капацитет на греење: 18.2 (4.69-20.52) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 15.4 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.1

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 12.5 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 13.1 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 380-415 / 50 / 3

Влезен напон:

 - Ладење: 2.0 - 11.6 A

 - Греење: 1.6 - 10.5 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1.274 - 6.651 W

 - Греење: 1.042 - 6.034 W

Проток на воздух (High/Medium/Low): 2.600 / 2.210 / 1.820 m3/h

Статички притисок: 0-160 Pa

Бучност:

 - Внатрешна единица (Low/Medium/High): 51 / 52 / 54 dBA

 - Надворешна единица: 66 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 71 dBA

 - Надворешна: 74 dBA

Кабел: 5x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  3x1.5 & (2 x 1.0 Shield) mm2

Осигурачи: 3x20 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 1200x874x300 mm

 - Надворешна единица: 952x415x1.333 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 47.6 kg

 - Надворешна: 111.3 kg

Течна линија / Гасна линија (inch): 3/8" / 5/8"

Фреон (kg): R32 / 2.95

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~50 C

 - Греење: -15~24C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: