INVENTOR V5MKI32 - 50WiFiR / U5MRT32 - 50

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 1 продукт(и)
Код на производот:0791688787429
149.990,00 ден
Инвертерски парапетен клима уред

Модел: V5MKI32-50WiFiR / U5MRT32-50

 

Карактеристики:

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на надворешната единица за подобри перформанси и подолг работен век

- R32 ECO Refrigerant - Еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

- Wi-Fi Ready - можност за контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- 4 Way Air Flow - дување на воздух во 4 насоки

Low Ambient Cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење и на -15оC

- Fresh Air Intake - можност за внесување свеж воздух

- Central control management (optional) - можност за контрола до 64 единици од централен контролер

- Hotel Menu - хотелско мени за поекономично работење

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 48.000 (16.917-51.559) Btu/h

Капацитет на ладење: 14.2 (4.96-15.11) kWatt

Капацитет на греење: 55.000 (12.989-61.641) Btu/h

Капацитет на греење: 16.1 (3.81-18.07) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 14.2 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.1

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 11.5 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 12.5 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 380-415 / 50 / 3

Влезен напон:

 - Ладење: 1.77 - 9.29 A

 - Греење: 1.6 - 10.27 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1.158 - 5.703 W

 - Греење: 1.026 - 6.200 W

Проток на воздух (High/Medium/Low): 2.329 / 1.930 / 1.417 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Low/Medium/High): 46 / 50 / 54 dBA

 - Надворешна единица: 66 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 66 dBA

 - Надворешна: 72 dBA

Кабел: 5x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  3x1.5 & (2 x 1.0 Shield) mm2

Осигурачи: 3x20 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 1650x675x235 mm

 - Надворешна единица: 952x415x1.333 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 41.2 kg

 - Надворешна: 106.7 kg

Течна линија / Гасна линија (inch): 3/8" / 5/8"

Фреон (kg): R32 / 2.80

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~50 C

 - Греење: -15~24C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: