PROfessional PFI2VI-12WF / PFI2VO-12

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 10 продукт(и)
Код на производот:5213008583375
27.990,00 ден

Модел: PFVI32-12WF / PFVO32-12

 

Карактеристики:

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

Triple Action Filter - троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

- A++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот

- Active Carbon Filter - ги отстранува микробите и ве штити од алергии и болести

- Antibacterial Protection - го спречува развивањето на штетни бактерии во внатршната единица

- Anti-cold air function - го регулира работењето на внатрешниот вентилатор според загреаноста на испарувачот

- Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии

- Turbo Mode - оваа функција го засилува работењето на климатизерот за побрзо да се излади/затоплин просторијата

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 12.200 (2.730-12.284) Btu/h

Капацитет на ладење: 3.6 (0.8-3.6) kWatt

Капацитет на греење: 12.600 (3.412-12.966) Btu/h

Капацитет на греење: 3.7 (1.0-3.8) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 3.2 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.12

 - Годишна потрошувачка: 184 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 2.7 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.14

 - Годишна потрошувачка: 913 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 3.4 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.4

 - Годишна потрошувачка: 963 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 4,82 A

 - Греење: 4,30 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1090 (100 - 1.600) W

 - Греење: 970 (300 - 1.600) W

Проток на воздух (Turbo/High/Medium/Low): 560 / 497 / 482 / 358 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 26 / 33 / 39 / 44 dBA

 - Надворешна единица: 52 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 3/8"

Кабел: 3x1.5 mm2

Комуникациски кабел:  5x1.0 mm2

Осигурачи: 3x10 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 792x201x292 mm

 - Надворешна единица: 730x285x545 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 8.5 kg

 - Надворешна: 25 kg

Фреон (kg): R32 / 0.60

Опсег на работа:

 - Ладење: 16~47 C

 - Греење: -15~32 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: