INVENTOR V7DI – 60WiFiR / U7RT – 60

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 1 продукт(и)
Код на производот:0791688787337
168.990,00 ден

Модел: INVENTOR V7DI - 50WiFiR / U7RT - 50

Карактеристики:
– A+++ – иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци
– Golden Fin – златна антикорозивна облога на надворешната единица за подобри перформанси и подолг работен век
– R32 ECO Refrigerant – Еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување
– Wi-Fi Ready – можност за контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон
– Static Pressure Settings – со напредната технологија на новите каналски клима уреди, можете да го подесите статичкиот притисок според вашите потреби
– Built-in Drain Pump – вградена пумпа за кондензат
– Front Desk Control On/Off (optional) – можност за контрола на повеќе единици
– Fresh Air Intake – можност за внесување свеж воздух
– Chest & Upright Installation – можност за вертикална и хоризонтална монтажа
– Hotel Menu – хотелско мени за поекономично работење

Технички карактеристики:
Капацитет на ладење: 52.000 (20.000-59.000) Btu/h
Капацитет на ладење: 15.4 (5.86-17.29) kWatt
Капацитет на греење: 62.000 (16.000-70.000) Btu/h
Капацитет на греење: 18.2 (4.69-20.52) kWatt
Ладење:
– Pdesign: 15.4 kW
– Енергетска класа: A++
– SEER: 6.1
Греење (Средна зона):
– Pdesign: 12.5 kW
– Енергетска класа: A+
– SCOP: 4.0
Греење (Топла зона):
– Pdesign: 13.1 kW
– Енергетска класа: A+++
– SCOP: 5.1
Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 380-415 / 50 / 3
Влезен напон:
– Ладење: 2.0 – 11.6 A
– Греење: 1.6 – 10.5 A
Влезна струја:
– Ладење: 1.274 – 6.651 W
– Греење: 1.042 – 6.034 W
Проток на воздух (High/Medium/Low): 2.600 / 2.210 / 1.820 m3/h
Статички притисок: 0-160 Pa
Бучност:
– Внатрешна единица (Low/Medium/High): 51 / 52 / 54 dBA
– Надворешна единица: 66 dBA
Ниво на звучна моќност:
– Внатрешна: 71 dBA
– Надворешна: 74 dBA
Кабел: 5×2.5 mm2
Комуникациски кабел: 3×1.5 & (2 x 1.0 Shield) mm2
Осигурачи: 3×20 A
Димензии (ШxДxВ):
– Внатрешна единица: 1200x874x300 mm
– Надворешна единица: 952x415x1.333 mm
Тежина:
– Внатрешна: 47.6 kg
– Надворешна: 111.3 kg
Течна линија / Гасна линија (inch): 3/8″ / 5/8″
Фреон (kg): R32 / 2.95
Опсег на работа:
– Ладење: -15~50 C
– Греење: -15~24C

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: