ARIA ARHB3VI32-12WF / ARHB3VO32-12

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 20 продукт(и)
Код на производот:5213008585096
27.990,00 ден

Модел: AR3VI32-12WF / AR3VO32-12

 

Карактеристики:

- Heating belt - вграден грејач на компресор и шасија

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

- Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

Triple Action Filter - троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- 8oC Heating - уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од замрзнување

- Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Sterilization HEPA Filter - ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот

- 4 Way Air Flow - можност за дување во 4 насоки

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 12.000 (2.800-14.200) Btu/h

Капацитет на ладење: 3.51 (0.82-4.16) kWatt

Капацитет на греење: 13.000 (2.900-16.300) Btu/h

Капацитет на греење: 3.81 (0.84-4.78) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 3.5 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 7.0

 - Годишна потрошувачка: 175 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 2.7 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.1

 - Годишна потрошувачка: 922 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 3.3 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

 - Годишна потрошувачка: 906 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 0.2 - 6.9 A

 - Греење: 0.6 - 7.4 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1089 (50 - 1.600) W

 - Греење: 1050 (130 - 1.710) W

Проток на воздух (High/Medium/Low): 515 / 459 / 294 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 21 / 22 / 32 / 38 dBA

 - Надворешна единица: 54 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 56 dBA

 - Надворешна: 60 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 3/8"

Кабел: 3x1.5 mm2

Комуникациски кабел:  5x1.5 mm2

Осигурачи: 3x10 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 802x189x297 mm

 - Надворешна единица: 770x300x555 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 8.2 kg

 - Надворешна: 27 kg

Фреон (kg): R32 / 0.8

Опсег на работа:

 - Ладење: -20~50 C

 - Греење: -20~30 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: