LIFE PRO L4VI32 - 18WiFiR / L4VO32 - 18

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 47 продукт(и)
Код на производот:0791688785876
38.990,00 ден

Модел: L4VI32-18WiFiR / L4VO32-18

 

Карактеристики:

- Wi-Fi Ready - можност за контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- X-Blow Fan - со притискање на копче на далечинскиот се уклучува функцијата со која климатизерот сам се чисти од бактерии и габи со што овозможува чист и свеж воздух

- Plasma Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- 8oC Heating - уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од замрзнување

- Auto Restart

- Turbo Mode

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 17.500 (4.094-21.154) Btu/h

Капацитет на ладење: 5.13 (1.19-6.2) kWatt

Капацитет на греење: 18.015 (4.094-22.519) Btu/h

Капацитет на греење: 5.28 (1.19-6.6) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 5.1 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.1

 - Годишна потрошувачка: 293 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 4.2 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

 - Годишна потрошувачка: 1.470 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 4.3 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

 - Годишна потрошувачка: 1.180 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 0.9 - 10.8 A

 - Греење: 2 - 12 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1.580 (350 - 2.100) W

 - Греење: 1.420 (350 - 2.300) W

Проток на воздух (High/Medium/Low/Silence): 850 / 720 / 610 / 520 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 34 / 39 / 44 / 49 dBA

 - Надворешна единица: 56 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 59 dBA

 - Надворешна: 64 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 1/2"

Кабел: 3x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  4x1.5 mm2

Осигурачи: 3x16 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 970x224x300 mm

 - Надворешна единица: 899x378x596 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 13.5 kg

 - Надворешна: 39 kg

Фреон (kg): R32 / 0.9

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~43 C

 - Греење: -15~24 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: