NEMESIS PRO N2VI32 - 12WiFi / N2VO32 - 12

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 20 продукт(и)
Код на производот:0791688785234
32.940,00 ден

Модел: N2VI32-12WiFi / N2VO32-12

 

Карактеристики:

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

Excellent Heating Performance at -22oC - со специјалниот дизајн во кој се вметнати ремени за греење на шасијата и компресорот се покачува капацитетот за греење за 47%

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- X-Blow Fan - со притискање на копче на далечинскиот се уклучува функцијата со која климатизерот сам се чисти од бактерии и габи со што овозможува чист и свеж воздух

- Electrostatic Filter - ефективно решение за отстранување на прашината од вашиот простор

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- 8oC Heating - уклучете ја оваа функција за да го заштите вашиот дом од замрзнување

- Plasma Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Photocatalyst Filter - овозможува чиста и здрава средина

- 4 Way Air Flow - можност за дување во 4 насоки

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 12.000 (3.400-13.000) Btu/h

Капацитет на ладење: 3.51 (0.99-3.81) kWatt

Капацитет на греење: 13.000 (4.100-15.010) Btu/h

Капацитет на греење: 3.81 (1.2-4.4) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 3.5 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SEER: 8.5

 - Годишна потрошувачка: 144 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 3.2 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.4

 - Годишна потрошувачка: 1.018 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 3.2 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

 - Годишна потрошувачка: 878 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 0.8 - 7.0 A

 - Греење: 1.3 - 7.7 A

Влезна струја:

 - Ладење: 950 (100 - 1.400) W

 - Греење: 975 (200 - 1.650) W

Проток на воздух (High/Medium/Low/Silence): 680 / 540 / 450 / 390 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 25 / 34 / 37 / 43 dBA

 - Надворешна единица: 53 dBA

Ниво на звучна моќност:

 - Внатрешна: 58 dBA

 - Надворешна: 62 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 3/8"

Кабел: 3x1.5 mm2

Комуникациски кабел:  4x1.5 mm2

Осигурачи: 3x10 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 865x210x290 mm

 - Надворешна единица: 848x320x596 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 11 kg

 - Надворешна: 33.5 kg

Фреон (kg): R32 / 0.75

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~43 C

 - Греење: -22~24 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: