PREMIUM PR1VI32-12WFCB / PR1VO32-12B

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 20 продукт(и)
Код на производот:5213008583245
24.990,00 ден

Модел: PR1VI32-12WFCB / PR1VO32-12B

 

Карактеристики:

- Препорачана површина - 16 - 25 m2

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

Triple Action Filter - троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот

- Hotel Menu - мени приспособено за хотели со кој се овозможува до 70% заштеда на енергија

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- Mute Mode - исклучување на звучните сигнали на клима уредот со што се овозможува тивка и пријатна атмосфера

- Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии

- Sterilization HEPA Filter - ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 12.000 (3.800-14.200) Btu/h

Капацитет на ладење: 3.517 (1.12-4.16) kWatt

Капацитет на греење: 13.000 (3.700-14.400) Btu/h

Капацитет на греење: 3.81 (1.08-4.22) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 3.6 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.1

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 2.7 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 3.2 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 0.5 - 6.9 A

 - Греење: 0.4 - 6.9 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1213 (130 - 1.580) W

 - Греење: 1088 (100 - 1.680) W

Проток на воздух (High/Medium/Low): 540 / 430 / 314 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Low/Medium/High): 25 / 34.5 / 40.5 dBA

 - Надворешна единица: 55 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 3/8"

Кабел: 3x1.5 mm2

Комуникациски кабел:  5x1.5 mm2

Осигурачи: 3x10 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 805x197x285 mm

 - Надворешна единица: 720x270x495 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 7.6 kg

 - Надворешна: 23.2 kg

Фреон (kg): R32 / 0.675

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~50 C

 - Греење: -15~30 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: