PREMIUM PR1VI32-18WFC / PR1VO32-18

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 20 продукт(и)
Код на производот:5213008581494

Модел: PR1VI32-18WFC / PR1VO32-18

 

Карактеристики:

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

Triple Action Filter - троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

- A+++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот

- Hotel Menu - мени приспособено за хотели со кој се овозможува до 70% заштеда на енергија

- Low Ambient cooling - специјалниот дизајн на надворешната единица овозможува ефективно ладење дури и на -15оC

- Mute Mode - исклучување на звучните сигнали на клима уредот со што се овозможува тивка и пријатна атмосфера

- Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии

- Sterilization HEPA Filter - ги отстранува и најмалите честички на прав од воздухот

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 18.000 (6.200-20.900) Btu/h

Капацитет на ладење: 5.28 (1.81-6.13) kWatt

Капацитет на греење: 19.000 (4.700-23.000) Btu/h

Капацитет на греење: 5.57 (1.37-6.74) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 5.2 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 7.1

 - Годишна потрошувачка: 256 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 4.1 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.0

 - Годишна потрошувачка: 1435 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 4.2 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.1

 - Годишна потрошувачка: 1153 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 0.6 - 10.3 A

 - Греење: 0.9 - 10.5 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1539 (140 - 2.360) W

 - Греење: 1480 (200 - 2.410) W

Проток на воздух (High/Medium/Low): 840 / 680 / 540 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 25 / 30 / 37 / 44 dBA

 - Надворешна единица: 56 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 1/2"

Кабел: 3x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  5x1.5 mm2

Осигурачи: 3x10 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 957x213x302 mm

 - Надворешна единица: 800x333x554 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 10 kg

 - Надворешна: 34 kg

Фреон (kg): R32 / 1.0

Опсег на работа:

 - Ладење: -15~50 C

 - Греење: -15~30 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: