PROfessional PFVI32-18WF / PFVO32-18

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:на залиха 10 продукт(и)
Код на производот:5213008583399
38.990,00 ден

Модел: PFVI32-18WF / PFVO32-18

 

Карактеристики:

- Wi-Fi Standard - контролирање на клима уредот преку вашиот смартфон

- R32 ECO Refrigerant - еко фреон со 68% помал потенцијал за глобално затоплување

Triple Action Filter - троен филтер со Vitamin C, Silver Ion и Cold Catalyst

- A++ - иновативна технологија која овозможува одлични перформанси со најниски трошоци

- Golden Fin - златна антикорозивна облога на изменувачите која го продолжува животниот век на климатизерот

- Active Carbon Filter - ги отстранува микробите и ве штити од алергии и болести

- Antibacterial Protection - го спречува развивањето на штетни бактерии во внатршната единица

- Anti-cold air function - го регулира работењето на внатрешниот вентилатор според загреаноста на испарувачот

- Ionizer - ефективна абсорпција на 90% од бактериите, ги отсранува непријатните мириси

- Follow Me - оваа функција ви овозможува мерење на температура на далечинскиот со што овозможува поголем комфорт и заштеда на енергија

- Powerful Self-Cleaning - ефективно чистење на климата со која се спречува развивање на бактерии

- Turbo Mode - оваа функција го засилува работењето на климатизерот за побрзо да се излади/затоплин просторијата

- Ultra Silence Mode - овозможува ултра тивко работење на вашиот климатизер

 

Технички карактеристики:

Капацитет на ладење: 18.400 (4.095-19.108) Btu/h

Капацитет на ладење: 5.4 (1.2-5.6) kWatt

Капацитет на греење: 19.700 (4.095-20.473) Btu/h

Капацитет на греење: 5.8 (1.2-6.0) kWatt

Ладење:

 - Pdesign: 5.3 kW

 - Енергетска класа: A++

 - SEER: 6.57

 - Годишна потрошувачка: 283 kWh/year

Греење (Средна зона):

 - Pdesign: 4.4 kW

 - Енергетска класа: A+

 - SCOP: 4.02

 - Годишна потрошувачка: 1535 kWh/year

Греење (Топла зона):

 - Pdesign: 5.5 kW

 - Енергетска класа: A+++

 - SCOP: 5.4

 - Годишна потрошувачка: 1426 kWh/year

Напон / Фреквенција / Фази (V/Hz/Ph): 220-240 / 50 / 1

Влезен напон:

 - Ладење: 7,32 A

 - Греење: 6,61 A

Влезна струја:

 - Ладење: 1650 (90 - 2.000) W

 - Греење: 1490 (200 - 2.200) W

Проток на воздух (Turbo/High/Medium/Low): 850 / 750 / 657 / 564 m3/h

Бучност:

 - Внатрешна единица (Silence/Low/Medium/High): 30 / 36 / 41 / 47 dBA

 - Надворешна единица: 56 dBA

Компресор: Rotary

Течна линија / Гасна линија (inch): 1/4" / 1/2"

Кабел: 3x2.5 mm2

Комуникациски кабел:  5x1.5 mm2

Осигурачи: 3x10 A

Димензии (ШxДxВ):

 - Внатрешна единица: 940x224x316 mm

 - Надворешна единица: 920x400x620 mm

Тежина:

 - Внатрешна: 12 kg

 - Надворешна: 35 kg

Фреон (kg): R32 / 1.28

Опсег на работа:

 - Ладење: 16~47 C

 - Греење: -15~32 C

 

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: