Mbs Hit крем

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: MBS
Достапност:на залиха 2 продукт(и)
Код на производот:8600957715297
12.990,00 ден

Шпорет кој можете да го вклопите во секој ентериер.
Со EU сертификација за технички, еколошки, и изолациони функции.
Го краси вашиот дом со одличен, ретро дизајн и шестоаголен лик.
Го грее вашиот простор со висока ефикасност.
Внесете убавина во вашиот дом со видлив оган! Има предно, огноотпорно стакло, кое овозможува глетка на камин.
Има предни и странички материали, кои не се загреваат однадвор.

Димензии на шпоретот – 885 x 550 x 440 mm
Димензии на ложиштето – 270 x 290 x 300
Моќност – 11 / 13 kW
Ефикасност – дрво 82%, јаглен 83%
Капацитет на греење – 72 m2 дрво, 85 m2 јаглен
Тежина на шпоретот – 71 kg
Одвод за чад – централен
Пречник на одводот за чад – Ф120
Гориво – дрво и јаглен
Достапен во црвена, крем, црна боја

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: