INVENTOR ATS04S / HU100WT190S3

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Inventor
Достапност:нема на залиха 0 продукт(и)
Код на производот:
287.990,00 ден
Извести ме

*Топлински пумпи од типот Matrix Split за висока ефикасност, заштеда на енергија и врвна удобност! *А+++ енергетска класа за одлични перформанси и намалени функционални трошоци. *Специјално дизајнирани единици со можност до 65°C за идеални услови дури и при ниски надворешни температури на околината. *Централна контрола на вашите апарати благодарение на мултифункционалниот жичен контролер на допир. *Лесно управување со Wi-Fi со вашиот апарат. *Сигурна пумпа за вода која може да подигне до 9 метри и поголема ефикасност со брендовите Wilo или Grundfos. *Максимална заштита на единицата со појасот за греење на компресорот и шасијата. *Греење (просечно) на амбиентална температура 7°C *Температура на водата 35°C+ *Капацитет 16 kw -Влезна струja: 3.56 kW -COP: 4.5 *Температура на водата 55°C+ *Капацитет 16 kw -Влезна струja: 5.52 kW -COP: 2.9 *Ладење на амбиентална температура 35°C *Температура на водата 18°C *Капацитет 14.9 kw -Влезна струja: 4.38 kW -EER: 3.4 *Температура на водата 7°C *Капацитет 14 kw -Влезна струja: 5.71 kW -EER: 2.45 *Сезонско греење на просторот класа на енергетска ефикасност (Просечно) *Испуст на вода на 35⁰C -ηs (%)-182 -Енергетска класа: A+++ *Испуст на вода на 55⁰C -ηs (%)-133 -Енергетска класа: A++ *SCOP (просечно) -Испуст на вода на 35⁰C: 4.62 -Испуст на вода на 55⁰C: 3.41 *Напојување 380-415/50/3 V/Ph/Hz *Помошен електричен грејач 9/3 kW/Ph *Компресор Twin rotary Mitsubishi *R32/1.84 kg *Бучност(надворешна)68/55/43 dB(A) *Бучност(внатрешна)43/32 dB(A) *Димензии на надворешна единица 1.118x865x523 mm *Димернзии на внатрешна единица 420x790x270 mm *Тежина 116/45 kg *Опсег на надворешна температурата -Ладење -5~43 ⁰C -Греење -25~35 ⁰C -DHW -25~43 ⁰C *Температурен опсег на излезот на вода -Ладење 5~30 ⁰C-Греење 12~65 ⁰C DHW (резервоар) 10~60 ⁰C

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: