Клима уред Favorit 18000 BTU

Рејтинг: Сè уште не оценето
Производител: Favorit
Достапност:на залиха 10 продукт(и)
Код на производот:8606107521770
20.990,00 ден

КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ (BTU/H;W) 18000; 5280
КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ (BTU/H;W) 18500; 5420
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ: (W) ЛАДЕЊЕ 1640 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ: (W) ГРЕЕЊЕ 1500 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ < 800 M3/H
ОДВЛАЖНУВАЊЕ 2,00 L/H
SEER ЗА ЛАДЕЊЕ (W/W) 3.23
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (ЛАДЕЊЕ) A
ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (ГРЕЕЊЕ) A
КАРБОН ФИЛТЕР √
ЈОНИЗАТОР √
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ГРЕЕЊЕ ОД -7 ДО +30 С°
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ЗА ЛАДЕЊЕ ОД +15 ДО +53 С°
ДАЛЕЧИНСКИ УПРАВУВАЧ СО ДИСПЛЕЈ √
ДИСПЛЕЈ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА √
ТИП НА ГАС R 410
SCOP ЗА ГРЕЕЊЕ (W/W) 3.61
НАПОЈУВАЊЕ 220-240V~50HZ/1P
НАПОНСКИ ОПСЕГ (V) 198~264
МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ НА ЛАДЕЊЕ (W) 2130
МАКСИМАЛНА МОЌНОСТ НА ГРЕЕЊЕ (W) 1950
СИСТЕМ ЗА ОДМРЗНУВАЊЕ (DEFROST SYSTEM)
МИКРОПРОЦЕСОРСКИ КОНТРОЛИРАН СИСТЕМ
ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (MM) WXHXD 910X294X206
ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (MM) WXHXD 817X328X553
НЕТО ТЕЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (KG) 10 KG
НЕТО ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (KG) 32,50 KG
ДИМЕНЗИИ НА ПАКУВАЊЕ ЗА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (MM) WXHXD 977X362X276

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: