MIDEA MHC-V16W/D2RN8-B-Monoblock

Рејтинг: Сè уште не оценето
Достапност:на залиха 4 продукт(и)
Код на производот:2345678926477
264.900,00 ден

*Моноблок Топлинска пумпа Воздух Вода
*Капацитет греење 16.3KW
*Номинален влез 3.63KW
*COP 4.49
*Капацитет ладење 15.5KW
*Номинален излез 3.63KW
*EER 4.27
*Проток на воздух 6150 m3/h
*Тип- Електронски експанзионен вентил
*Капацитет на експанзионен сад 8л
*Тотален волуемн на вода 3.2л
*Притисок на сигурносен вентил 0.3 MPa
*Работна температура: Ладење од -5 до 46 C
*Греење од -25 до 35 C
*R32 Гас
*Количина на гас 2.8 kg
*Ниво на бучност 71dB
*Енергетска класа A++/A++
*Тежина 172кг
*Димензии ШxВxД 1404x1414x405 мм
*Трофазен приклучок

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: