MIDEA MHA-V16W/D2RN8-B+ HB-A160/CGN8-B

Рејтинг: Сè уште не оценето
Достапност:нема на залиха 0 продукт(и)
Код на производот:2319839593750
259.417,00 ден
Извести ме

*Модел: MHC-V16W / D2N8-B+ HB-A160/CGN8-B
*Капацитет-ладење (35°C амб./ 18°C вода): 14.9
*Капацитет-греење (7°C амб./ 35°C вода): 16
*EER (35°C амб./ 18°C вода): 3.4
*COP (7°C амб./ 35°C вода): 4.5
*SCOP (7°C амб./ 35°C вода): 4.62
*Капацитет-ладење (35°C амб./ 7°C вода): 14
*Капацитет-греење (7°C амб./ 45°C вода): 16
*EER (35°C амб./ 7°C вода): 2.45
*COP (7°C амб./ 45°C вода): 3.6
*SEER (35°C амб./ 7°C вода): 4.67
*SCOP (7°C амб./ 35°C вода): 3.41
*Напојување (V / f / Hz): 380 ~ 415 / 3 / 50
*Работно подрачје при надворешни температури:
   - ладење(ºC): -5 ~ +43
   - греење(ºC): -25 ~ +35
*Санитарна вода(ºC): -25 ~ +43
*Звучен притисок: 
   - Ладење (dB(A)): 55
   - Греење (dB(A)):  55
*Разладно средство (kg): 1.84
*Нето ширина / висина / длабочина (mm): 1118 / 865 / 523
*Бруто ширина / висина / длабочина (mm): 1180 / 890 / 560
*Тежина нето / бруто (kg): 112 / 125Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: