MIDEA MHC-V30W/D2RN8-B-Monoblock

Рејтинг: Сè уште не оценето
Достапност:на залиха 2 продукт(и)
Код на производот:2345678947547

*Моноблок Топлинска пумпа Воздух Вода
*Капацитет греење 30.1KW
*Капацитет ладење 31KW
*SCOP 35C Вода 4.19 W/W
*SCOP 55C Вода 3.14 W/W
*SEER 7C Вода 4.49 W/W
*SEER 18C Вода 5.71 W/W
*Проток на воздух 11300 m3/h
*Тип- Електронски експанзионен вентил
*Капацитет на експанзионен сад 8л
*Тотален волумен на вода 3.5л
*Притисок на сигурносен вентил 0.3 MPa
*Работна температура: Ладење од -5 до 46 C
*Греење од -25 до 35 C
*R32 Гас
*Ниво на бучност 77dB
*Енергетска класа A++/A+
*Тежина 177кг
*Димензии ШxВxД 1129x1558x440 мм
*Трофазен приклучок

Последни прегледи

There are yet no reviews for this product.
Сега напишете (краток) преглед....(мин. 100, макс. 2000 карактери)
Прво: Оценете го производот. Изберете оценка помеѓу 0 (најлошо) и 5 sвезди (најдобро). Рејтинг:
Characters written: